MENI

image-566

Zrinjski iznenađujuće izgubio od Brava u Mostaru

U prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige, Zrinjski je sinoć na svom terenu iznenađujuće poražen od slovenačkog Brava sa minimalnih 1:0.

Iako je aktuelni osvajač Kupa BiH u ovaj duel ušao kao favorit, Slovenci su se pokazali kao veoma tvrd orah i uspio je izdržati brojne napade bh. predstavnika i doći do pobjede.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvo je u 11. minuti zaprijetio Ivančić, da bi potom u 15. Ćuže pogodio stativu.

Minutu nakon toga, Zrinjski je stigla kazna kada je Matic Ivanšek pogodio za vodstvo Brava od 1:0.

Odmah po primljenom pogotku, dvije velike šanse za Zrinjski. Prijetili su Ćuže i Ćorluka, ali bez promjene rezultata. U 42. minuti, velika šansa za Zrinjski. Kiš je šutirao iz prve nakon povratne lopte s desne strane, ali je golman Brava odlično intervenisao.

U drugom poluvremenu, Zrinjski je pokušavao na razne načine doći do izjednačenja, ali nije uspio pa je ostalo 1:0 za Bravo.

Ovo je razočaravajući rezultat za Zrinjski uoči revanš utakmice koja se igra za sedam dana u Ljubljani. Taj meč se igra od 17 sati.