9

Zrinjski saznao protivnika u trećem pretkolu Evropske lige

Sinoć je Kopenhagen u uzvratnom susretu savladao Breidablik i poslao ga u treće kolo kvalfikacija za Evropsku ligu, gdje će se sastati sa aktuelnim prvakom BiH ekipom Zrinjskog.

Kopenhagen je na svom terenu deklasirao predstavnika Islanda sa čak 6:3 i sa ukupnih 8:3, plasirao se dalje.

Gosti su poveli u ovom susretu golom Svanthorssona u devetoj minuti, ipak domaćini su golovima Goncalvesa, Achourija, Larssona i Oskarsson do kraja poluvremena uspjeli preokrenuti rezultat i riješiti pitanje pobjednika. U drugom poluvremenu viđena su još četiri gola, za domaćina je dva puta pogađao Oskarsson koji je kompletirao hat-trick, dok su kod Breidablika strijelci bili Steindorsson i Gunnlaugsson.

Zrinjski i Briedablik će svoj prvi meč igrati naredni četvrtak, od 21 sat u Mostaru. Na papiru, protivnik u trećem pretkolu EL je po mjeri. Oprez je itekako potreban, jer Islanđani rastu i nikoga se ne plaše.