Plemićima pripao hercegovački derbi

Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju

U posljednjem susretu 17. kola nogometne Premijer lige BiH Zrinjski je u Posušju pobijedio Široki Brijeg 2:0.

U veoma teškim uslovima za igru po natopljenom i blatnjavom terenu Zrinjski je poveo u 33. minuti preko Antonija Ivančića.

Uvodni pogodak izazvao je dosta nezadovoljstva kod Širokobježana koji su smatrali da je prije gola napravljen prekršaj nad domaćim vratarom. Nemanja Bilbija je pogotkom u 57. minuti potvrdio trijumf Plemića.

Ranije u nedjelju Igman je u Konjicu pobijedio Tuzla City rezultatom 2:0.

Na tabeli nakon odigranih 17 kola vodeći Borac ima 42 boda, slijede Zrinjski sa 35, Sarajevo sa 33, Velež 32, Sloga 27, Široki Brijeg 22.

Na dnu tabele su deseti GOŠK sa 17 bodova, jedanaesti Tuzla City sa 16 i posljednja Zvijezda s 8.

Prije zimske pauze odigrat će se još jedno kolo Premijer lige BiH, a sastaju se GOŠK – Željezničar, Posušje – Borac, Tuzla City – Sloga, Velež – Igman, Zrinjski – Sarajevo i Zvijezda – Široki Brijeg.