Boca se pita u Argentini: Nakon preokreta izbacili River iz Kupa

Fudbalska groznica je tresla posljednjih dana Buenos Aires, spremao se Superclasico u okviru četvrtfinala Liga kupa Argentine.

River Plate je u najvećem derbiju ove zemlje ugostio ljutog rivala Boca Juniors na krcatom Monumentalu, a meč je zaista ponudio pravi spektakl.

Stadion je eksplodirao u desetoj minuti kada je Borja doveo domaće u vodstvo. Činilo se da će poluvrijeme biti zaključeno rezultatom 1:0, ali u nadoknadi je Advincula sjajno probio stranu i servirao loptu kao na tacni Merentielu, koji zatim poentira za izjednačenje.

Boca do preokreta stiže u 62. minuti, iskusni Edinson Cavani nakon ubačaja zenona glavom pogađa za 1:2.

Zatim je Merentiel pet minuta kasnije postigao svoj drugi gol na utakmici za 1:3, da bi poraz Rivera ublažio Diaz u sedmoj minuti nadoknade.

Boca je u polufinalu, gdje će igrati protiv Estudiantesa.